Футболистки ФК «Торпедо» проиграли «ЦСКА» 0:2

Поражением ижевского «Торпедо» завершился заключительный домашний матч Чемпионата России среди женских команд Высшей лиги. Ижевчанки принимали на своём поле ЖФК «ЦСКА» из Москвы. На 10-й минуте гостьи открыли счёт, автором гола стала Ксения Шахова. На 54-й Надежда Смирнова удвоила преимущество москвичек. 2:0.

После матча главный тренер «Торпедо» Константин Кайгородов прокомментировал итоги матча.

«Исходя из положения дел, из положения в команде, наверное, мы сегодня сыграли достойно. Понятно, что не забили, что пропустили, из-за индивидуальных ошибок. Первый тайм нервничали, переживали, но втором тайме были моменты и даже контроль мяча», — рассказал Кайгородов.

Поддержать «ЦСКА» в Ижевск приехали около 100 фанатов команды. 23 октября «Торпедо проведёт заключительный матч сезона с «Енисеем» в Красноярске.

Паралимпиец Владислав Лекомцев — дуннелэн 14 полэс чемпионэз Владислав Лекомцев — дуннелэн 14 пол чемпионэз. Норвегиысь Лиллехаммерын йылпумъяськиз Паралимпи калыккуспо комитетлэн тол спорт амалъёсъя дуннелэн чемпионатэз.
8 медален берытскизы Удмуртиысь пиналъёс Шашкиосъя дуннелэн первенствоысьтыз  Удмуртиысь пинал спортсменъёс калыккуспо шашкиосъя дуннелэн первенствояз пыриськизы. Ӵошатсконъёс ортчизы Польшаын. Отчы 13 кунъёсысь 190 спортсменъёс люкаськылӥзы.
Паралимпиадаын улосчиосмы финалын медаль понна нюръяськозы  Удмуртиысь уясь спортсмен Павел Куклин Паралимпиадаын финалын медаль понна нюръяськоз. Та сярысь ивортэ элькунысь спортлы дасяськонъя центр. Туннэ ортчизы тыбыр вылын 100 метре квалификаци уянъёс.